top of page

Szkolimy od 2010 roku

The NeuroLinguistic Programming Training Institute założony został na terenie stanów Zjednoczonych w 2000 roku, aby służyć ludziom na całym świecie poprzez kursy stacjonarne w Chicago oraz szkolenia internetowe „online” dostępne dla studentów na całym świecie. The NLP Training Institute of Chicago and School of Life & Business Coaching gwarantuje szkolenia prowadzone na najwyższym poziomie, zdobycie kwalifikacji cenionych na międzynarodowym rynku pracy oraz certyfikaty i licencje respektowane na całym świecie.

Nasz instytut nazywany jest Szkołą Życia, ponieważ nauczysz sie w nim wszystkiego tego, o czym nie powiedziano Ci w czasie wieloletniej edukacji w tradycyjnych placówkach oświaty!

Pomożemy Ci stać się panem własnego losu, ustalić priorytety i wyznaczać realne cele, które bez problemu zaczniesz przekształcać w rzeczywistość.

Poprzez zwiększenie samoświadomości znajdziesz rozwiązania dla dotychczasowych problemów, będziesz budować dojrzałe relacje z innymi ludźmi oraz zaczniesz pracować nad sukcesem zawodowym.

Kończąc naukę w naszym instytucie otrzymasz dyplom amerykańskiej uczelni oraz certyfikaty i licencje uprawniające Cię do praktykowania NLP Life Coachingu na całym świecie.

POWINIENEŚ WYBRAĆ NASZĄ SZKOŁĘ:

Jeśli zdajesz sobie sprawę z tego, że o sukcesie w życiu decyduje coś więcej niż tylko znajomość tabliczki mnożenia i tytuł magistra przed nazwiskiem.

Jeżeli pragniesz zacząć studiować samego siebie, ponieważ wiesz, że tylko w ten sposób jesteś w stanie zdobyć własną instrukcję obsługi.

Jeśli chcesz poznać profesjonalny life coaching oraz zgłębić tajemnice ludzkiej podświadomości, by wykorzystać to w rozwoju osobistym lub w pracy zawodowej.

Jeżeli marzysz o tym, by odmienić swoje życie i  budować zdrowe związki lub otrzymać międzynarodowe dyplomy, dzięki którym otworzysz własny gabinet i zaczniesz realizować się w profesji life coacha.

W NASZYCH ŁAWKACH ZASIADAJĄ:

Osoby, które znudziła egzystencja na pokaz i zdecydowały się prowadzić życie zgodne ze swoimi wartościami, a nie koniecznie z wytycznymi skomercjalizowanego świata.

Ludzie, którzy postanowili zawalczyć o siebie, zamienić senne marzenia w cele do realizacji, naprawić problematyczne ralcje rodzinne oraz zacząć budować trwałe związki międzyludzkie.

Kobiety i mężczyźni w każdym wieku pragnący zbudować poczucie własnej wartości.

Profesjonaliści z różnych branży, doświadczeni jak i początkujący biznesmeni chcący zdobyć kompetencje lidera, by jeszcze lepiej rozwijać się w swojej dziedzinie, jak i motywować do tego innych.

Rodzice – zarówno obecni oraz przyszli – dla których powołanie do życia dziecka oraz wychowanie go na mądrego dorosłego jest odpowiedzialnym zadaniem.

Przyszli life coache, czyli trenerzy rozwoju osobistego, którzy wybrali naszą szkołę, aby nabyć umięjetności oraz uzyskać prestiżowe certyfikaty, upoważniające ich do pracy w tym pasjonujacym zawodzie.

Ci, którym w latach młodości nie było dane, by poczuć smak studenckiego życia oraz Ci, którzy zatęsknili za latami spędzonymi w szkolnej ławie.

Miłośnicy życia oraz towarzyskich spotkań pozaszkolnych, których podobnie jak ciekawych kursów, nie brakuje w kalendarzu instytutu.

Interesujący ludzie o wspólnych zainteresowaniach, którzy nawet po zakończeniu nauki w naszej szkole pozostają ze sobą w głębokiej przyjaźni przez długie lata.

 

 

 

 

 

 

 

Jest jednym z najlepszych polskich life coachów działających w świecie, pierwszym w USA polskim trenerem NLP, mówcą motywacyjnym, współzałożycielem oraz wykładowcą The NeuroLinguistic Training Institute of Chicago, prezesem Polish American Coach Federation oraz dziennikarką.

Pracowała z największymi sławami. Agata Młynarska, Izabella Miko, Anna Guzik, Andrzej Lepper, Olga Kozierowska, Doda, Robert Klatt, Andre Napier, dr Thomas Grobelny – to tylko niektóre z wielu nazwisk, które znajdują się na liście osób z którymi współpracowała zarówno na polu rozwoju osobistego, jak i dziennikarskim. Od 10 lat działa w świecie mediów, polityki i rozrywki, jednak to nie praca z celebrytami ale szkolenia i sesje z indywidualnymi klientami przynoszą jej największą radość.

W obszarze jej szczególnych zainteresowań znajduje się psychologia pozytywna, rozwój człowieka w okresie późnej dorosłości oraz związki psychologii z antropologią filozoficzną. Jej działalność w charakterze trenera rozwoju osobistego już dawno przestała być pracą i stała się życiową misją.

Do chwili obecnej wyszkoliła na terenie całego świata tysiące licencjonowanych life coachów, wykorzystujących w swojej pracy m.in. metody NLP oraz elementy terapii Gestalt. Przeprowadziła niemal 16 tys. godzin szkoleń otwartych oraz zamkniętych dla firm i korporacji jak i niezliczoną ilość indywidualnych sesji coachingowych.

Jedną z największych radości jest dla niej świadomość, że ludzie po spotkaniach z nią zaczynają malować swój świat w kolorze własnych marzeń.
Life coaching stał się jej sposobem na życie i drogą do budowania relacji z innymi ludźmi.

Anna jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Ashword College i Wilbur Wright College w Chicago (w obu przypadkach otrzymała tytuł: magistra). Zafascynowana terapią Gestalt, którą poznawała na kursach w Stonebridge College w Wielkiej Brytanii. Ponadto posiada tytuły oraz dyplomy:

 • Licensed Trainer of Neuro-Linguistic Programming

 • Master in the Art of Neuro-Linguistic Programming

 • Master Certified Coach

 • Personal and Business Life Coach Certification

 • Motivational Coach Certification

 • Weight Loss Master Coach Certification

 • Trauma&Grief Resolution Coach Certification

 • Social and Emotional Intelligence Coach Certification

 

Jest pierwszą Polką w USA, która uczyła się u samego dra Richarda Bandlera. Ten, wciąż żyjący twórca programowania neurolingwistycznego, osobiście nadał jej tytuł Licensed Trainer of Neuro-Linguistic Programming, dzięki czemu posiada ona uprawnienia do prowadzenia szkoleń i kursów NLP oraz z NLP Coachingu, które są akredytowane przez międzynarodową i jednocześnie największą na świecie organizację skupiającą profesjonalistów w tej dziedzinie – Society of NLP z siedzibą w USA.

Anna w ciągu ostatnich 15 lat szkoliła się oraz była certyfikowana przez najbardziej znanych i cenionych na całym świecie specjalistów w dziedzinie life coachingu oraz motywacji. Wśród nich znaleźli się:

 • dr Richard Bandler

 • John La Valle

 • Anthony Robbins

 • Brian Tracy

 • Louise Hay

 • Kathleen LaValle

 • Gregg Braden

 • Nicole Schneider

 • Scott Gallimore

 • Garth Fuerste

 • dr Muhammad Imran

 • dr Ginamarie Pugliese Wells

 • dr Wayne W. Dyer

 • dr Robert Holden

 • Marianne Williamson

 • dr Brian L. Weiss

 • Doreen Virtue

 • Cheryl Richardson

 • Caroline Myss

 

W 2002 roku rozpoczęła współpracę z polsko-amerykańskim miesięcznikiem Chicago Forum. W 2003 związała się z Radiem Chicago WPNA 1490, a rok później, mieszkając już w USA, zaczęła wydawać motywacyjny magazyn dla kobiet, który w 2008 roku pod zmienionym tytułem POLKI W ŚWIECIE, zaczął ukazywać się także w punktach sprzedaży prasy na terenie całej Polski.


W 2005 roku w Chicago Anna została wybrana Dziennikarką Roku, a kilka miesięcy później, jako jedyna Polka w tym okresie, otrzymała prestiżowe wyróżnienie przyznawane etnicznym mediom przez władze miasta Chicago za działalność wydawniczo-publicystyczną na rzecz motywowania i inspirowania do adaptacji i działania w nowym kraju emigrantów w USA.

 

W 2007 roku wcieliła się w funkcję zagranicznej korespondentki, przygotowując wiadomości z USA dla ogólnopolskiej rozgłośni radiowej TOK FM oraz warszawskiego Radia PIN. Jest członkinią Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz The International Federation of Jurnalists. Stała się producentem i wydawcą programu radiowego ABC Coachingu, który współtworzyłą wraz z absolwentami i studentami Instytutu Neurolingwistyki i Szkoły Life Coachingu na falach chicagowskiej rozgłośni WPNA 1490 AM.

 

Wydała trzy publikacje w formie książkowej, zawierające jej własne przemyślenia na temat życia i relacji z ludźmi, w zeszly roku ukazała się jej bestsellerowa „KSIĄŻKA DLA KOBIET”, 4 lata wcześniej "KSIĄŻKA DLA CHŁOPCÓW", a obecnie przygotowuje obszerny materiał o life coachingu.

 

Do jej licznych pasji, oprócz dziennikarstwa, pracy wydawniczej, rozwoju osobistego, zaliczyć również można trwającą od wielu lat miłość do Alaski. Anna nie tylko spędza wakacje w tym uroczym zakątku świata ale także od dwóch dekad fascynuje się siedemnasto i osiemnastowieczną historią tego obszaru.

Anna Barauskas

Główny wykładowca The Neuro-Linguistic Programming Training Institute of Chicago and School of Life & Business Coaching

Założycielka Instytutu w Chicago

DOŚWIADCZENIE
Anna Barauskas szkoliła się u największych światowych autorytetów w dziedzinie rozwoju osobistego.
bandler.jpg

Dr Richard Bandler

twórca NLP

Ojciec Programowania Neurolingwistycznego - osobiście rekomenduję Annę Barauskas, jako pierwszą Polkę w USA, posiadającą akredytację do wykładania neurolingwistyki i certyfikowania z ramienia Society of NLP. Dr Bandler zaskakuje nowymi pomysłami już od trzydziestu pięciu lat. Zajęcia z technik, które opracował, są prowadzone na uniwersytetach i w firmach na całym świecie. Jest ojcem NLP, ale stworzył także inne metody, jak np. Design Human Engineering™. Napisał kilkadziesiąt książek, które przetłumaczono na ponad czterdzieści języków. W jego wykładach i kursach wzięło udział ponad milion ludzi z całego świata, w tym z USA, Kanady, Europy i Australii.

lavelle.jpg

Johhn LaValle

prezes International Society of NLP

Jeden z najbardziej popularnych trenerów NLP w dziedzinie biznesu.

 

 

Obecnie także prezes Society of NLP, czyli największej światowej organizacji skupiającej profesjonalnych praktyków NLP oraz life&business coachów, pracujących w oparciu o metody neurolingwistyczne.

 

 

Podobnie, jak Richard Bandler, osobiście rekomenduje On kursy NLP coachingu prowadzone przez Annę Barauskas w USA.

kathleen.jpg

Kathleen LaValle

master trener of NLP Coaching

NLP Master Trainer. Absolwentka Seton Hall University oraz znanego na cały świat Paul McKenna Training Institute.

 

 

Obecnie prowadzi sympozja wraz dr Richardem Bandlerem dotyczące NLP oraz inżynierii ludzkiego mózgu (DHA) a także liczne seminaria poświęcone konsultingowi biznesowemu oraz technikom sprzedaży.

 

 

To właśnie dzięki inspiracji tej kobiety Anna zdecydowała się na zdobycie uprawnień trenerskich.

nicol.jpg

Nicolee Schneider z Holandii,

Senior Trener NLP

Senior NLP Trainer, pochodząca z Holandii założycielka oraz prezes działającego na całym świecie Global NLP Training Institute.

 

Niegdyś znany adwokat pracujący dla największych korporacji w Europie – dzisiaj life coach, mówca motywacyjny oraz trener rozwoju osobistego prowadzący warsztaty oraz konferencje w Holandii, Wielkiej Brytanii, Japonii, Nowej Zelandii oraz w USA.

 

 

Anna spędziła kilkaset godzin na szkoleniach prowadzonych przez Nicole, dzisiaj przede wszystkim są koleżankami po fachu.

scott.jpg

Gardh Fuerste

Personal and Professional Development Coach and Trainer

Personal and Professional Development Coach and Trainer, założyciel oraz prezes Garth Fuerste Institute for Life Architecture, ze swoimi wykładami odwiedza szkoły, ośrodki dla trudnej młodzieży oraz więzienia. Te ostatnie, przede wszystkim dlatego, że sam spędził w celi kilkanaście lat. To właśnie tam nastąpiło jego przebudzenie do nowego życia. Dzisiaj uważany jest za jednego z najlepszych coachów motywacyjnych akredytowanych przez Society of NLP. Anna spędziła z Garthem ponad 200 godzin na sali wykładowej oraz drugie tyle podczas indywidualnych sesji i prywatnych rozmów.

download (5).jfif
louise-hay-nlp-chicago.jpg
dr-doreen-virtue.jpg

Marianne Williamson

Mówca motywacyjny, Autorka Książek

Jest światowej sławy autorką, przez miliony osób uznawaną za mistrzynię duchowego odrodzenia i naczelną mistyczkę Hollywood. To dzięki jej wykładom na temat poszukiwania wewnętrznej siły, która pomaga przywrócić zdrowe relacje ze sobą i pożywieniem, Anna zdecydowała się na kształcenie także w kierunku Weight Loss Coachingu, którego nauczanie zostało obecnie włączone także do programu szkoły rocznej jak i kursów weekendowych na poziomie master w Chicagowskim Instytucie Neurolingwistyki.

 

 

Od Marianne Williamson Anna nauczyła się przede wszystkim tego, że nie należy analizować ciemności, ale przede wszystkim skupić się na zapaleniu wewnętrznego światła, które rozproszy cały mrok.

Gregg Braden

Autor, Filozof, Naukowiec

gregg-braden-i-anna-barauskas.jpg

Autor Boskiej Matrycy, Uzdrawiania Wiarą i Czasu Fraktalnego, jest jednym z najciekawszych filozofów i naukowców XXI wieku. W bardzo rozsądny i przemyślany sposób łączy okrycia współczesnej nauki z duchową wiedzą mającą tysiące lat.

 

 

To właśnie podczas seminarium prowadzonego przez Bradena – Anna usłyszała, że: „Naszym (ludzi) zadaniem jest szukanie w świecie powodów, które napełnią nas wiarą w siebie. Za każdym razem, kiedy znajdziemy jeden, pozbędziemy się ograniczenia, które więziło nas w przeszłości. To właśnie wtedy, kiedy wyzwolimy się z paradygmatu fałszywych ograniczeń, nastąpi spontaniczne uzdrawianie naszych przekonań.

Louise L. Hay

Mówca motywacyjny

louise-l.-hay-i-anna-barauskas.jpg

Uważana za jedną z najlepszych na świecie mówczyń motywacyjnych, fundatorka centrum rozwoju osobistego Hay House w USA, z filiami niemal w każdej części świata. Anna na seminarium prowadzonym przez tą popularną Amerykankę, usłyszała słowa, które wpłynęły na charakter obecnie prowadzonych przez nią kursów: „Kocham siebie właśnie teraz dokładnie taką, jaka jestem. Uświadamiając to sobie, czuję, jak mija ucisk w żołądku, a mięśnie karku i pleców łagodnie się odprężają. Dotąd odmawiałam sobie miłości i akceptacji, gdyż byłam przekonana, że muszę czekać, aż zdobędę pracę, kochanka, pieniądze, wygląd modelki lub coś jeszcze innego. Tymczasem kiedy już wyćwiczyłam ciało i zdobyłam pieniądze, ciągle nie kochałam siebie i sporządzałam następną listę oczekiwań. Dzisiaj ją porzuciłam! Siła oddziaływania tej decyzji jest wprost niewiarygodna. Rozkoszuję się uczuciem, które pozwala mi pozostać po prostu tym, kim jestem”. 

Dr Doreen Virtue

Psycholog

dr-doreen-virtue-z-anna-barauskas.jpg

Zdobyła tytuł doktora w poradnictwie psychologicznym, oraz licencjata na Antelope Valley College. Jednak jej największą pasją jest odczytywanie symboli i interpretacja informacji płynących z podświadomości. Podczas nagrywania jednej z audycji, wraz z synem, zauważyli, że przy wypowiadaniu niektórych słów na wykresie pojawiają się „anielskie skrzydła”. Od tej pory prowadzili dużo badań nad słownictwem oraz jego wpływem na życie.
Słowa mają bardzo różny wydźwięk, różnie wpływają na człowieka. Im częściej i więcej wypowiadamy wulgaryzmów, tym bardziej stajemy się agresywni i zniechęceni światem w którym żyjemy.
Dr Virtue to trzecia po dr Bandlerze i profesorze Grinderze osoba, która zainspirowała Annę do pracy nad lingwistyką w ujęciu neurolingwistycznym. Anna spotkała się z Doren by na żywo usłyszeć tę mistrzynię „anielskiego” słowa.

Dr Wayne W. Dyer

Mówca motywacyjny, Autor Książek

Zmarły stosunkowo niedawno światowej sławy mówca i autor ponad 30 książek, zwany często Ojcem Motywacji. Chociaż spędził dzieciństwo w domach dziecka i rodzinach zastępczych, zdołał przezwyciężyć przeszkody stojące mu na drodze i urzeczywistnić swoje marzenia. Krytykuje społeczny model koncentrujący się na winie, w którym upatrywał przyczyny niezdrowego paraliżu, będącego konsekwencją poczynań z przeszłości. Zachęca do obserwowania, jak rodzice, instytucje, a nawet my sami wywołujemy w sobie poczucie winy. Inspiracją dla Anny do osobistego spotkania z dr Wayne stał się film „The Shift”, który dzisiaj należy do kanonu obowiązkowych „lektur” studentów prowadzonej przez nią rocznej szkoły life coachingu.

dr-brian-l.-weiss-i-anna-barauskas.jpg

Dr Brian L. Weiss

Psychiatra, Mówca motywacyjny

Na drugim roku w college'u postanowił zostać psychiatrą. Studia na Uniwersytecie Columbia skończył w 1966 i przeniósł się na Wydział Medyczny Uniwersytetu Yale, gdzie w 1970 zrobił doktorat. Jako psychiatra pracował na Uniwersytecie Pittsburgskim. Zyskał sobie rozgłos w całych Stanach z powodu osiągnięć na polu psychiatrii biologicznej i publikacji dotyczących skutków nadużywania leków.Dzisiaj jest profesjonalistą zajmującym się takimi tematami jak zbiorowa świadomość, o której pierwszy mówił Gustaw Jung. Z pasjonującego seminarium dr Weissa, Anna zapamiętała przede wszystkim to, że „gdy pojmiemy swoją prawdziwą naturę i prawdziwy cel, nasze życie zostanie trwale odmienione, a wówczas będziemy mogli zacząć przekształcać świat”.

z2.jpg

Scott Gallimore

Senior Trainer of NLPLife & Business Coach

Senior Trainer of NLP, life/business coach, człowiek, który wykształcił setki studentów na całym świecie. Anna miała przyjemność uczestniczenia wielo tygodniowym intensywnym kursie NLP coachingu prowadzonym przez Gallimorea w Miami na Florydzie. To właśnie Scott pomagał jej w przygotowaniach do egzaminu trenerskiego, który zdawała u dr Richarda Bandlera.

caroline-myss-i-anna-barauskas.jpg

Caroline Myss

Autorka Książek, Diagnostyk Medycyny Intuicyjnej

Autorka ksiażek Anatomia duszy i Życie jako Święty Kontrakt, stawia wyzwanie tradycyjnemu podejściu do leczenia, które zakłada, ze zawsze możemy znaleźć przyczynę naszej choroby fizycznej czy złej kondycji psychicznej. Podczas swoich seminariów, w których uczestniczyła Anna, Caroline Myss prowadzi swoich kursantów przez siedem poziomów zdobywania siły wewnętrznej, odwołując się do hinduskiego systemu siedmiu czakr, do siedmiu sakramentów chrześcijańskich i siedmiu kabalistycznych sefir – tym samym wprowadzając pojednawczy dialog między religiami i wychodząc poza wszelkie podziały i brak tolerancji.

robert-holden-i-anna-barauskas.jpg

Robert Holden

Psycholog, Autor, Dziennikarz

 

 

Jest brytyjskim psychologiem który pracuje w dziedzinie psychologii pozytywnej. Autor, dziennikarz, psycholog badający poczucie szczęścia. Wierzy, iż tylko od Ciebie zależy to, jak będzie wyglądał każdy Twój dzień. Robert jest autorem bestsellerowych książek: Happiness NOW!, Shift Happens!, Authentic Success.

 

 

Spotkanie z Holdenem jeszcze bardziej uświadomiło Anne, że ważniejszy jest stosunek do tego, co nas spotyka, niż to, co faktycznie wydarza się w naszym życiu.

fuerste.jpg

Dr Muhammad Imran

Mówca Motywacyjny, Tener, Coach, Hipnoterapeuta

Działający w USA, Kanadzie oraz Australii, Wilkiej Brytanii i Pakistanie mówca motywacyjny, hipnoterapeuta kliniczny oraz trener i coach NLP, założyciel międzynarodowej organizacji TRANSFORMATION, nastawionej na takie dziedziny jak motywacja czy samorozwój. Każdego miesiąca prowadzi on w różnych częściach świata dziesiątki seminariów, treningów, konferencji oraz konsultacji na poziomie firm i korporacji, mających na celu zwiększenie wydajności całych grup czy jednostek dążących do prowadzenia lepszego, szczęśliwego życia. Anna miała przyjemność poznawania niebywałej wiedzy dr Imrana podczas indywidualnych spotkań i prywatnych lekcji, które zaowocowały nie tylko przyjaźnią i, ale także decyzją o rozpoczęciu propagowania life & business coachingu wśród Polaków w USA.

download (6).jfif
marianne-williamson-i-anna-barauskas.jpg

REKOMENDACJE

Anna Barauskas oprócz tego, że jest świetnym wykładowcą, uczącym programowania neurolingwistycznego i coachingu z prawdziwą pasją, jest także osobą szanowaną w różnych środowiskach, tak przez Polaków, jak i Amerykanów. Przedstawiamy opinie niektórych z nich.

14.jpg

AGATA MŁYNARSKA

dziennikarka, prezenterka TV

Anna Barauskas to osoba z licznymi pasjami i wszechstronnym wykształceniem. Jest dobrze zorganizowana, posiada dar łatwego nawiązywania kontaktu z ludźmi i bezkonfliktowej współpracy z nimi. Wpływa na ludzi inspirując ich a nie krytykując. Sprawdza się w tak trudnej materii, jaką jest coaching grupowy. Parafrazując słowa Gandhiego można powiedzieć, że sama jest zmianą, do której namawia innych. To, że zawsze podąża za swoimi marzeniami to jej kolejny atut. Życiowa optymistka, zaraża uśmiechem i pozytywną energią. Uparcie dąży do celu i realizuje z sukcesem swoje plany, będąc jednocześnie spełnioną matką dwójki dzieci.

15.jpg

OLGA KOZIEROWSKA

Dziennikarka TVN 24 i Radia PiN, autorka marki "Sukces Pisany Szminką", pisarka

Z Anną miałam okazję współpracować przy kilku projektach Sukcesu Pisanego Szminką. Była dla mnie nie tylko doskonałym partnerem biznesowym ale także wsparciem, szczególnie na początku mojej działalności, kiedy to prawie nikt nie wierzył w sukces mojego przedsięwzięcia - ona uwierzyła. Pomimo, iż dzielił nas ocean i różnica czasu współpraca przebiegała bez zarzutów, o wiele sprawniej niż z wieloma partnerami w Polsce co niezwykle doceniałam i cenię po dziś dzień. Anna jest nie tylko bizneswoman, to pasjonatka ktora wierzy w ludzi, pomaga i nie szczędzi ciepłych slów a jak potrzeba potrzeba konstruktywnej krytyki:).  Życzę sobie samych takich wspołpracowników!

10.jpg

MARTA KUBACKA

Manager w telewizji iTVN

Life & Business Coach

Ania Barauskas jest jedną z bardziej inspirujących osób i wartościowych, jakie kiedykolwiek spotkałam.

Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych. Jednym z przykładów potwierdzających tę tezę jest założony przez Anię The Neuro-Linguistic Programming Training Institute of Chicago i School of Life & Business Coaching.
Swoją ogromną motywacją, chęcią rozwoju, miłością do coachingu Ania nieustannie zaraża swoich studentów. Wysoki poziom, pasja i ogromne możliwości to wizytówka jej szkoły.

4.jpg

ROBERT KLATT

Muzyk, współlider zespołu Classic, kompozytor i autor tekstów, prezenter programu „Szczęśliwa ósemka” w Polsacie. Producent muzyczny programu: "Muzyczna Winda" dla TV Polsat. Producent takich wydarzeń telewizyjnych jak: "Miss Polski 2008", "Miss Intercontinental 2008", "Ich Troje Symfonicznie". Prezes Media World.

Miałem przyjemność współpracy z Anną Barauskas przy dużym polsko-amerykańskim projekcie, w którym brały udział gwiazdy rodzimej sceny, jak i nazwiska znane w USA. Nasze wspólne przygotowania, związane z organizacją tego przedsięwzięcia, trwały wiele miesięcy, podczas których przekonałem się, że pracując z Anią mam do czynienia z osobą, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Posiada ona niebywały dar szybkiego wprowadzania wszelkich planów w życie, a przy tym robi to z wielką charyzmą i profesjonalizmem, angażując się w każdy projekt całą sobą. We wszystkim co robi jest bardzo autentyczna, może dlatego, że nigdy nie udaje kogoś, kim nie jest. Jej naturalność to niebywały magnes, dzięki któremu skupia ona w wokół siebie zawsze wielu ludzi. Pracując z zespołem potrafi ona zmotywować każdego do działania. Podczas naszej współpracy sprawdziła się zarówno, jako doskonały coach grupowy, działając z zespołem ponad stu osób jak i coach indywidualny, prowadząc sesje z pojedynczymi członkami naszego zespołu czuwającego nad realizacją przedsięwzięcia. Myślę, że każdy kto kiedykolwiek miał przyjemność spotkać Anię, podziela moje zdanie.

17-300x300.jpg

BARBARA BARTEL

Psycholog z "Alfa" Lecznicy Profesorsko-Ordynatorskiej na Nowym Świecie w W-wie

Szkolenia w Chicagowskim Instytucie NLP Coachingu są świetnie prowadzone.

Rozwijają zdolność wglądu w samego siebie i w innych, co w dzisiejszym życiu jest bardzo ważne. Prowadząca, Anna Barauskas, jest bardzo przenikliwa i potrafi przeprowadzić bardzo trafną psychoanalizę.

9.jpg

AGNES PTASZNIK

Assistant to the Attorney General Eastern European Affairs

Anna Barauskas is an intelligent, responsible, resourceful and organized individual who is a pleasure to work with and has demonstrated high levels of motivation and leadership.
Anna is an enthusiastic, dedicated professional with reliable work habits.  She has excellent people skills and is blessed with an ability to challenge herself as well as others in a friendly yet demanding way.  I personally took a great liking to her due to her open nature, ready sense of humor and high expectations out of herself.

12.jpg

WALDEMAR LADA

Radio Chicago WPNA 1490Am Dziennikarz, producent radiowy, muzyk, profesor w Polonijnej Szkole Muzycznej w Chicago

3.jpg

ANNA VINIKOV

Practice Manager Global Health Clinic

5.jpg

RADOSŁAW KOUSZKO

Prezes RAMM EVENTS LLC impresario artystyczny, manager gwiazd sceny muzycznej

2.jpg

ANDRE NAPIER

Fotograf, Andre Napier znajduje się w pierwszej dziesiątce najlepszych fotografów polskiego pochodzenia w USA.

13.jpg

DR THOMAS J. GROBELNY

CINN –Director of Neurovascular

& Stroke Intervention Program

1 (1).jpg

BOŻENA JANKOWSKA

Poetka, pisarka, dziennikarka, krytyk literacki.

11.jpg

EWA BARNAK

Choreograf, dyrektor i kierownik artystyczny Studia Form Artystycznych JUMP

6.jpg

MARIA OMELAŃCZUK

President & CEO Math Kangaroo in USA, NFP

7.jpg

ALICJA OTAP

Dziennikarka, Psycholog, Redaktor Naczelna Dziennika Związkowego

8.jpg

WANDA MAJCHER

former Senior Inspector of Illinois Department of Human Rights

Z redaktor Anną Barauskas mam przyjemność współpracować już od ponad 10 lat. Jako dziennikarka wyróżnia się profesjonalizmem, dobrym warsztatem pracy, sumiennością, pracowitością, rzetelnością, punktualnością oraz dużą inwencją i dobrymi pomysłami radiowymi. Na swoim koncie ma wiele ciekawych reportaży o tematyce społeczno- psychologiczno-obyczajowej. Odkąd pamiętam zawsze była bardzo wyczulona na krzywdę i zaniedbywanie dzieci. Nigdy nie bała się pracy i realizacji dużych projektów. Jest redaktorem naczelnym założonego przez siebie pisma dla kobiet o tematyce motywacyjnej, organizatorem wyborów Miss Piękności Chicago i wyborów Kobiety i Mężczyzny Roku, twórcą szkoły coachingu. Myślę, że nie ma projektu, którego nie mogłaby zrealizować. Można na nią liczyć. Zawsze pomocna, uśmiechnięta, pełna dobrej energii i optymizmu. Podziwiają ją koleżanki i koledzy za jej pracowitość i przebojowość. Myślę ,że jeszcze nie raz usłyszymy o Annie Barauskas.

One of the most important things in running a successful business is working with people that you can trust and rely on. Anna Barauskas, is one of these people for Global Health Clinic. We have been working closely for approximately ten years and she has never let us down. I can trust her with any task. I know that regardless if it is big or small project, she would put her heart and soul to it. She is very talented, creative, hardworking  and honest, which is a combination that  is very difficult to find. Thanks to her work Global Health Clinic is what it is today!!!

Z Anną Barauskas współpracowałem przez szereg miesięcy przy dużym międzynarodowym projekcie, w który zaangażowaliśmy wspólnie kilkadziesiąt osób, a uczestniczyły w nim gwiazdy polskiego showbiznesu, jak i osobistości ze Stanów Zjednoczonych. Praca z Anną to niebywała przyjemność, doskonale sprawdziła się ona w roli współorganizatora. Jej charyzma, którą zaraża wszystkich dookoła, to dar, który czyni ją zupełnie wyjątkową. Ma ona niesamowitą siłę przekonywania, człowiek po rozmowie z nią jest gotowy przenosić góry. Jest nie tylko doskonałym coachem czy praktykiem w stosowaniu metod programowania neurolingwistycznego, ale również wspaniałym człowiekiem, kochających ludzi i życie.

Przez szereg lat, podczas których współpracowałem z Anią przy jej licznych projektach, mających na celu promocję kobiet, a konkretnie Polek w Stanach Zjednoczonych oraz motywowanie ich do efektywnego działania na rzecz osiągania wyznaczonych celów i prowadzenia życia na miarę marzeń – muszę przyznać, że jest Ona osobą nieprzeciętną. Jej umiejętność nawiązywania doskonałego kontaktu z drugim człowiekiem, zdolność do empatycznego słuchania oraz niesamowita organizacja i profesjonalizm sprawiają, że praca z Anną to wspaniałe doświadczenie a jednocześnie możliwość obserwowania w praktyce wszystkiego tego, czego uczy ona swoich obecnych studentów. Sam będąc profesjonalistą i osobą zamieniającą marzenia w rzeczywistość zawsze z wielką radością podejmuję współpracę z Anią. Zarówno ja, jak i moja małżonka Rudina, będąca stylistką oraz scenografem na planach zdjęciowych, zgodnie uważamy, że wszelkie przedsięwzięcia, których podjęliśmy się wspólnie z Anną, należy wpisać na listę naszych dużych sukcesów, które odbiły się głośnym echem tak w USA, jak i w Polsce.

Anna is a seasoned professional with a zest for learning. She approaches projects in a self-directed and confident manner. She has a combination of warm interpersonal skills and rich professional experience. She is as industrious and dedicated to her work as she is to her colleagues, often putting forth the extra effort to ensure that everyone around her is having great day too.

Ksiądz-poeta Jan Twardowski raz napisał Uśmiech jest najprawdziwszy, kiedy jednocześnie uśmiechają się oczy. Ania Barauskas-Makowska uśmiecha się całą sobą. W tym uśmiechu kryje się prawda, że kontakty z innymi to podstawa życia Ani. Jeśli się czegoś sama nauczy, potrafi tę wiedzę przekazać wraz z inspiracją i wiarą, że każda wiedza jest potrzebna do życia i dalszego rozwoju. Komunikacja w XXI wieku to nie tylko rozmowa czy wymiana opinii pisanymi słowami, to także zachęta do wymiany myśli i doświadczeń w formie przebywania z innymi i posługiwanie się motywującym językiem. To inspiracja i kreowanie. Ania udowodniła swoimi osiągnięciami, zarówno w życiu osobistym, jak profesjonalnym, że potrafi kreować. Teraz czas na nauczenie tego innych.

Odwaga, energia, świeżość, piękno i błyskotliwość. To słowa, które cisną się na usta, kiedy myślę o Ani. Po raz pierwszy usłyszałam jej głos w radio, kiedy jako młodziutka dziennkiarka poprzez feliteony, reportaże i opowidania zgrabnie i z gracją przemycała swoje przemyślenia pełne mądrości, serca i wolności. Pomyślałam wtedy: "Czy nasze drogi się kiedyś złączą?". Minęło ładnych parę lat a nasza znajomość kwitnie!  Ania - wszystkim co robi, każdym swym kolejnym i odważniejszym krokiem wprawia mnie w coraz to większe uczucie podziwu! Ona nigdy nie ustaje! Pojawiające się przeszkody, traktuje jako naukę przez co wszystkie trudności zamienia  w wiedzę, z której płynie mądrość i korzyść dla jej życia i kariery! Jest doskonałym dowodem na to, że człowiek może zrozumieć swoją przestrzeń, w której poprzez własne myśli kształtuje energię, zamieniać ją w formę a później materię, uruchamiając tym samym czekające na powołanie do życia - potencjały. Ania powołała tym sposobem nie jeden już potencjał w swoim życiu i nie jednej kreacji pozwolila zaistnieć! Patrząc na jej działanie przekonuję się o procesie twórczym, który przywołujemy wraz z  pierwszą pojawiającą się myślą, czy impulsem. Być świadomym twórcą swojego życia, to wielki skrab, a tego możemy od niej się uczyć!

It is my great pleasure to recommend Ms. Anna Barauskas for work with your group.  She is an ambitious, talented, and hard working person of great character. I have known Anna since 2003 when she became a core promoter of our public venture of developing mathematical skills among children and teenagers, Math Kangaroo in USA, in our community and beyond.
Ms. Anna Barauskas got involved with our mission by taking ownership of the task of recruiting participants and sponsors for our charity program.  She asked direct questions and followed up diligently, and in this way was able to get attention from both the parents of potential participants and the businesses that would sponsor our endeavor.  Her excellent work and attitude contributed much to our organization’s growth and showed Anna’s great marketing and organizational skills. In addition to having great initiative, she also works well as part of a team, as shown by her ability to contribute meaningfully to Math Kangaroo in USA.

Bardzo mile wspominam wieloletnią współpracę z Anią Barauskas w Radio Chicago 1490 AM. Talent radiowy jest jednym z wielu talentów, którymi jest obdarzona. Audycje prowadzone Ona zawsze bardzo sprawnie, profesjonalnie, w dobrym tempie i takaż energią, a na dodatek miłym radiowym głosem, co też jest bardzo ważne, bo nie każdy głos nadaje się do radia, a Ani jest  wyjątkowo charyzmatyczny, jak jej cała osobowość, która przyciąga ludzi. Powoduje, że lgną do Ani. Te zalety, w kombinacji z niezwykłą pracowitością,  nieprzeciętną inteligencją, wiedzą z różnych dziedzin oraz gotowością i zdolnością do szybkiego uczenia, składają się na portret nadzwyczajnej osoby. Wszystkie role życiowe kreuje z talentem. Pomysłowa, twórcza redaktor interesującego i poczytnego magazynu oraz lojalną przyjaciółką, a przede wszystkim wspaniałą matką i żoną. Jeśli ma jakieś wady, to na pewno pracuje nad nimi. Cieszę sie, że Ania stała się cząstką mojego życia.

I base my recommendation of Anna Barauskas on my opinion gathered through many years of interaction with her during which she has volunteered and worked for the Polish speaking complainants as well as working on promoting the Department and its services among Polish Community.
I have had the pleasure of working closely with Mrs. Barauskas - Makowska on several occasions while we both served the unprivileged. I find her to be very passionate about her work.
She diligently works on projects from start to finish, remaining responsible and paying meticulous attention to detail along the way. She has a knack for appointing the right people to the appropriate tasks while supporting their efforts along the way. Furthermore, she has the ability to unify a diverse group of people to enthusiastically work towards a common goal.

OPINIE STUDENTÓW

IWONA SZYBOWSKA

Certyfikowany Life Coach, Licencjonowany Master NLP, Szamanka

Wykłady Ani są pełne pasji, tu nie ma miejsca na nudę, a dzięki stwarzanej możliwości dla nieograniczonej wymiany poglądów w swobodnej formule prowadzonych zajęć, wiedza przyswaja się bez wysiłku. Uważam, że najistotniejszym czynnikiem wpływającym na poziom wykładów jest, oprócz poziomu samej wiedzy wykładowcy, również stopień jego osobistego zaangażowania, to właśnie on stanowi o jakości prowadzonych zajęć. Dbałość Ani o poziom zarówno w aspekcie realizacji założonych celów kształcenia, jak i umiejętność uaktywnienia studenta – oceniam bardzo wysoko

LESZEK KOPROWICZ

filozof, wykładowca akademicki

Miałem przyjemność uczestniczyć w wielu wykładach w moim życiu, widzieć wielu wykładowców w „akcji”, i z całą świadomością mogę zaliczyć Panią Annę Barauskas do wykładowców z najwyższej „półki”. Pomijając fakt, że posiada ona ogromny zasób wiedzy, jak również ogromne doświadczenie – co czyni ją profesjonalistką – potrafi ona przekazać to w tak dostępny sposób, że nawet najbardziej zawiłe kwestie stają się dziecinnie proste.
Współpraca z grupą, jak i integracja z nią od pierwszych zajęć zdaja się być wrodzoną umiejętnością Pani Ani. Osobiście zajęcia praktyczne, takie jak wizualizacje (i nie tylko) w czym Pani Ania jest mistrzem, najbardziej wpłynęły na mój rozwój osobisty.
Każdy kto myśli poważnie o rozwoju wewnętrznym, o rozszerzeniu własnych horyzontów, zrozumieniu co mu w „duszy gra”, powinien wybrać się na zajęcia prowadzone przez Panię Anię. Polecam!

PIOTR RASZKA

Biznesman, Certyfikowany Life Coach, Licencjonowany Master NLP

Ania Barauskas. Mój ulubiony polskojęzyczny wykładowca. Wiele razy dziękowałem Ani za wszystko, czego się od niej nauczyłem. Świetnie się „ją” czyta, ponieważ ma niezwykłą lekkość wypowiedzi. Słucha się jej z prawdziwą przyjemnością, wie jak zainteresować słuchacza, mówi zwięźle i trafia w samo sedno.  Inspiruje swoją osobowością. Inteligentna, pogodna, elektryzująca, prawdziwa!

KATARZYNA BORK

Psychoterapeutka specjalizująca się w terapii ericksonowskiej
Certyfikowany Life Coach, Licencjonowany Master NLP

Są ludzie ,na których wystarczy spojrzeć i zauważyć w nich ogromny potencjał i potężną siłę. Kiedy ich słuchasz „odpływasz” w obszary, w których odnajdujesz odpowiedzi na nurtujące Cię przez wiele lat pytania. Takich osób nie spotyka się każdego dnia. Jedną z nich miałam przyjemność poznać, to Ania Barauskas. Osoba, którą podziwiam od pierwszej wspólnej rozmowy telefonicznej.Dzięki jej niesamowitej sile perswazji, ma się wrażenie, że nie ma rzeczy niemożliwych. Milton Erickson powiedział:” I zawsze pamiętaj, że jesteś kimś wyjątkowym. Jedyne co musisz zrobić, to pozwolić innym zobaczyć, że taki jesteś”. Już po  kilku spotkaniach z Anią wiedziałam, że tak jest, że ja też jestem kimś wyjątkowym. U podstaw zajęć prowadzonych przez Anię leżało głębokie przekonanie, że każdy ma wystarczającą ilość zasobów i możliwości, aby wiele zmienić w swoim życiu.
Mimo wielogodzinnych zajęć nigdy nie miałam dosyć wiedzy, którą w cudowny sposób przekazywała nam Ania. Olbrzymia dawka wiedzy  na temat działania naszego umysłu i sposobów, jak można samodzielnie sięgnąć w głąb siebie, zmieniając dotychczasowe postrzeganie siebie umożliwiło mi pewne zmiany w sobie. Jej ciepły, przyjacielski stosunek do ludzi pozwolił na to, że zajęcia przebiegały w atmosferze wzajemnego zaufania i otwartości.
Charyzma, która wyróżnia Anię z tłumu, potrafi zmotywować wiele osób do działania. To Ona otworzyła przede mną konkretne możliwości. Dziękuję Aniu.

ELŻBIETA KOWALSKA

polonistka, pedagog, Certyfikowany Life Coach,

Licencjonowany Master NLP

Przede wszystkim to zaszczyt dla mnie pisać na tej stronie. Moja przygoda z Anną Barauskas rozpoczęła sie w momencie, kiedy zdecydowałam sie na roczną szkołę NLP i Life Coachingu. Ania kocha swoją pracę i kocha ludzi, dla których pracuje i daje to odczuć wszystkim wokół siebie. Promienieje radością ,energią, potrafi nauczać wiele godzin, dzień po dniu i wciąż przeplatać zajęcia niebywałym wręcz humorem. Podziwiam jej energię i zaangażowanie. Dla wszystkich ma czas i uwagę. Odpowie na każdego maila. Można na nią liczyć. Jest otwarta na drugiego człowieka ,zawsze gotowa na niesienie pomocy. Z niebywałą zręcznością posługuje się technikami NLP i sprawia, że nauka jest prawdziwą przyjemnością… zdziwisz sie jak dużo i szybko można się nauczyć zupełnie tego nie zauważając. Krok po kroku rozpoczęła się nasza wspólna przygoda polegająca na otwieraniu najpierw oczu, potem serca, uczeniu myślenia, łamaniu barier mentalnych, zdejmowaniu ograniczeń, przeżywaniu magicznych chwil i pięknych momentów, na odkrywaniu ,uczeniu się i pokochaniu siebie. Dzięki Ani wkroczyłam na ścieżkę, z której nie ma powrotu, ścieżkę świadomości, wielkiej wrażliwości, otwartego serca; taką, na która wchodząc raz, decydujesz się na niej pozostać akceptując zarówno ciemną, jak i jasną stronę swojej osobowości.
Pasją Ani jest ciągłe rozwijanie się, zdobywanie nowych umiejętności i natychmiast… już następnego dnia… dzielenie się nimi z nami… Zresztą robi to do dziś, pomimo tego, że już nie jesteśmy jej studentami, abyśmy byli coraz lepsi i żeby świat był lepszy dzięki nam. Jeżeli masz ochotę doświadczyć niesamowitej przygody, poznać wyjątkowych ludzi, a szczególnie tego, którym jesteś ty sam, to znalazłeś się w dobrym miejscu. Wraz z Anią czeka na Ciebie wspaniały team, od którego – tak samo, jak ja – możesz doświadczyć wielkiego serca, zrozumienia i zawsze chęci pomocy.
Ania, jako Wyjątkowy Nauczyciel i Life Coach, którego warto poznać, gwarantuje Ci absolutnie fantastyczną zabawę, dużo wiedzy i, co najważniejsze, wiarę w Ciebie.”

PODZIĘKOWANIA OD STUDENTÓW

WIĘCEJ O NASZEJ SZKOLE  
w formie filmowej

bottom of page